Gyors útmutató a Photoshop beállítási rétegeihez

A beállítási rétegek a képszerkesztés nagyon fontos szempontjai a Photoshopban. Lehetővé teszik, hogy részletes változtatásokat alkalmazzon a fényképeken, amelyek messze túlmutatnak azon, amit más programokban megtehetsz. Róluk a cikkünkben azt mondja a fotós Simon Ringsmuth (Simon Ringsmuth).
Nikon D7100 / 50mm f / 1.8 G|50mm|1/500|f / 2.8 / ISO 250
Mik azok a Photoshop beállítási rétegek?
Amikor egy kép megnyitásra kerül a Photoshopban történő feldolgozáshoz, nem csak a csúszkákat húzhatja a megjelenés megváltoztatásához. Mielőtt bármit megtenne, el kell kezdenie a rétegekkel.
Nikon D7100|50mm f/1.8 G|50mm|1/250C|f/2.8|ISO 450
A Photoshop beállítási rétegei lehetővé teszik a kép vizuális tulajdonságainak megváltoztatását anélkül, hogy megsemmisítené az alapul szolgáló fájlt.
Hozzáadhat annyi beállítási réteget, amennyit csak akar, és felhasználhatja őket olyan dolgok megváltoztatására, mint a fehéregyensúly, az expozíció, a színárnyalat/telítettség, valamint több mint egy tucat más tulajdonság.
A Photoshop testreszabási rétegei olyanok, mint egy halom digitális celofán lap a képek tetején. Minden réteg külön-külön kezelhető, rétegmaszkokkal kombinálva módosíthatja a képek egyes részeit.
Nikon D7100 / 50mm f / 1.8 G|50mm|1/2000-E/f|2.8 / ISO 100
Összehasonlíthatja őket a Lightroom modul fejlesztésében található panelekkel. A Photoshop lehetővé teszi, hogy annyi réteget rakjon össze, amennyire szüksége van – akár több réteget is ugyanazzal a beállítással.
Hogyan adjunk hozzá egy korrekciós réteget
A beállítási rétegekkel végzett munka első lépése a kép feltöltése a Photoshopba. Ezután kattintson a Beállítások panelre, amely általában a Rétegek panel felett található. (Ha nem látja a Beállítások panelt, LÉPJEN az ablak menübe, majd válassza a Beállítások lehetőséget.) Töltse fel a képet a Photoshopba, majd kattintson a Beállítások panelre.
Ezen ikonok mindegyike egy adott típusú beállítást jelent. Vigye az egérmutatót mindegyik fölé egy rövid leírás megtekintéséhez
Ezen beállítások némelyike hasonló a Lightroom-ban található beállításokhoz, mint például a fényerő/kontraszt és a színegyensúly. De a beállítások használata nagyon más, bizonyos szempontból bonyolultabb.
Példa
Fujifilm X100F|23mm|1/4000 s|f/8|ISO 200
Kezdjük egy fényerő / kontraszt beállítási réteg hozzáadásával. Ehhez kattintson a megfelelő ikonra a Beállítások panelen. Egyszerre két csúszka jelenik meg, amelyek felhasználhatók a kép világosabbá vagy sötétebbé tételére, valamint a kontraszt hozzáadására vagy eltávolítására.
A beállítási réteg ikonra kattintva megjelennek a rendelkezésre álló szerkesztési lehetőségek, amelyekkel elkezdheti dolgozni
Néhány másodperc múlva a kép jelentősen javult a megnövekedett fényerő miatt. Azonban még mindig sok munka van.
Fényerő + 75, Kontraszt -5
Amikor rákattint a beállítási réteg ikonra, egy másik dolog történik, amit nem észlel, de nagyon fontos: a Rétegek panel egy réteget hoz létre kifejezetten ehhez a beállításhoz.
A Beállítás ikonra kattintva automatikusan új réteget ad a képhez a kijelölt beállítással, mint cím
Ez az új réteg együtt, az összes kapcsolódó ikonnal, testreszabási rugalmasságot biztosít. A Lightroom alkalmazásban engedélyezheti és letilthatja az egyes paneleket a Develop modulban, de nincs ilyen szintű ellenőrzése a beállítások felett.
Vegye figyelembe a fenti gif Különböző ikonjait.
- Jelzi a réteg láthatóságát: kattintson a Beállítás elrejtéséhez vagy megjelenítéséhez.
- Réteg bélyegkép: kattintson duplán a szerkesztési lehetőségek megjelenítéséhez (csúszkák, pipetták stb.) a beállító réteghez.
- Azt jelzi, hogy a Rétegmaszk a réteghez van társítva: kattintson ide a beállító rétegmaszk leválasztásához a beállító rétegről.
- A Rétegmaszk bélyegképe: ez a Rétegmaszk előnézete, amelyet alapértelmezés szerint hoz létre, amikor az új beállítási réteg ikonra kattint. Kattintson rá a maszk szerkesztési lehetőségeinek megjelenítéséhez.
Ezután állítsa be a fehéregyensúlyt, de ez az opció nem érhető el a Beállítások panelen.